جعفری

توسط مدیریت سایت در مقالات بدون نظر

مشخصات گیاهی:

گیاهی است دوساله به ارتفاع تایک متر.بابرگ هایی به رنگ سبز تیره وبراق،منقسم به اشکال لوزی یامثلثی شکل. برگ های پایین وبالای گیاه کمی متفاوت است؛به گونه ای که برگ های بالابه صورت باریک ونوارماننددرآمده اند. میوه ی جعفری دوکی شکل،به عرض تایک وبه طول تادومیلی متروبه رنگ سبز بابویی بسیارمعطراست.

اندام دارویی:

اندام داروئی گیاه جعفری، ریشه ،برگ،میوه آن می‌باشد.

 

دامنه انتشار:

این گیاه به صورت یکی ازپرمصرف ترین سبزی هادرنقاط مختلف ایران کشت وبرداشت می شود.

 

مهمترین ترکیبات شیمیایی :

اسانس آپیول ومیریستی سین،کلسیم،آهن،کاروتن،اسیداسکوربیک، پسورالن،فورانوکومارین،فیکوزین، برگاپتن،ماجودین،هراکلین.

 

خواص درمانی :

جعفری ضدباکتری،ضدالتهاب،ضدترشح شیر،ضداکسیدان،ضدتب،ضدقارچ،ضدروماتیسم،ضدنفخ،ضدعفونی کننده،ضداسپاسم، سقط کننده،آلرژی زا،تقویت کننده قوای جسمی،هضم کننده،ادارارآور، قائده آور،خلط آور،روان گردان،مقوی کلیه،شیرافزا،مسهل،آرام بخش،مقوی رحم است.

کاربرد در طب سنتی :

جعفری تقویت کننده معده و احشا و جگر و مفتح سده جگر و طحال ، محلل ریاح و هضم غذا ،گرم کننده کلیه و مثانه و ادرارآور و موجب افزایش میل جنسی و مقوی مثانه و مجاری ادرار  ، آشامیدن و بوییدن آن جهت زکام و رطوبات مغزی و سردی مغز، ضماد آن جهت تسکین درد و ورم برخی انواع بواسیر  ، رنگ روی را نیکو سازد. قاعده آور و کاهنده ریاح و ضد نفخ و عطش آور و خشک کننده منی است و جهت رفع سمّ بارد (سم های دارای کیفیت سرد) و سم حشرات و بدبویی دهان و پوشاندن بوی سیر در تنفس نافع می باشد و بخور (دود دادن )آن برای دفع اذیت ریاح ردیه (بادها و بوهای بد) و ضمادش برای دردهای مفصلی بلغمی و برای پیشگیری و درمان سنگ های کلیوی و کمک به کلیه ها برای دفع مواد زائد به کار می رود.

عوارض جانبی:

مصرف جعفری ویا میوه ی آن درحدخوراکی عارضه ای درپی ندارد؛ولی مصرف مقادیرزیادآن ممکن است زیان آورباشد.افرادی که به گیاهانی مانندکرفس ،رازیانه وهویچ(گیاهان  خانواده چتریان)حساسیت داشته باشتد ممکن است به جعفری نیزحساس باشند.مضرات جعفری اکثرامربوط به آپیول آن است که ممکن است باعث سقط،مشکلات کبدی،تاول ،ویاعوارض دیگرشود.

منابع:

بانک اطلاعات تخصصی گیاهان دارویی www.ihms.ir